1)Kaç adet kamera kullanarak kamera sistemi kurdurmalıyım?

Kameralar için kritik noktaları sizde kolaylıla belirleyebilirsiniz. Kapı giriş çıkışları, para hareketi olan noktalar, müşteri hareketliliği olan noktalar, güvenlik personelinin gözetiminden uzak bölgeler en temel kamera sistemi seçim noktalarıdır.

Kamera sistemini oluşturan kameraların yerleri belirlenirken önüne ilerde engel oluşturmayacak noktaların seçilmesi ve kamera sisteminin arkadan ışık alacak şekilde konumlandırılması önemlidir.

2)Kamera sistemi mpeg4, Mjpeg, H.264 kayıt türünde olsa olur mu ?

Kamera sisteminde en güncel kayıt teknolojisi h.265+ kayıt teknolojisidir. Kamera sisteminde DVR ya da NVR seçiminde mutlaka h.265+ dvr kayıt cihazı talep edilmelidir.

Kamera sistemi için seçtiğiniz kayıt cihazında öncelikle bağlanabilecek kamera sayısı, kayıt teknolojisi, kayıt çözünürlüğü, veri aktarım hızı, kaç hdd slotu olduğu, dijital analiz özellikleri fiyatta belirleyici noktalardandır.

Kamera sistemlerinde kullanılan aksesuarlar başta önemsiz görünsede kalitesiz aksesuarlarla kurulan kamera sistemi yaptığınız kamera sistemi yatırımından verim almanıza engel olacaktır.