Kamera sistemi fiyatları genel olarak 3 farklı kategoridedir. Birinci kategori global marka dediğimiz Samsung Hanwha, Hikvision Pelco, Bosch, Dahua gibi dünya markalarının olduğu segmenttir. Ürünler fiyat olarak pahalı sayılabilecek segmentte olsa da özellikle kritik noktalarda çok keskin ve net görüntü alabilirsiniz. Kamera sistemi için ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alıyor olacaksınız.

İkinci kategoride, bu tarz global markalara ürün üreten gerçekten ciddi kalite süreçleri takip eden üreticilerin ürünleri gelmektedir. En ucuz değillerdir, fiyat pozisyonu orta segmenttir, ancak hem global marka ürünlere göre daha ekonomik, hemde çok yakın kaliteli sonuç vermektedir. Eğer bütçe limitliyse kesinlikle tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

Üçüncü tip ürünler ise fiyatı minimize etmek için ciddi performans kaybı yaşanan ve en ucuz kamera sistemi grubudur. Eğer bu tarz bir kamera sistemi alacaksanız mutlaka güvenilir bir güvenlik firmasından danışmanlık almalısınız. Doğru yönlendirme ile bu segmentttede temel işi yapabilecek kamera sistemi oluşturmak mümkündür.