1)Kaç adet kamera kullanarak kamera sistemi kurdurmalıyım?

Kameralar için kritik noktaları sizde kolaylıla belirleyebilirsiniz. Kapı giriş çıkışları, para hareketi olan noktalar, müşteri hareketliliği olan noktalar, güvenlik personelinin gözetiminden uzak bölgeler en temel kamera sistemi seçim noktalarıdır.

Kamera sistemini oluşturan kameraların yerleri belirlenirken önüne ilerde engel oluşturmayacak noktaların seçilmesi ve kamera sisteminin arkadan ışık alacak şekilde konumlandırılması önemlidir.

2)Kamera sistemi mpeg4, Mjpeg, H.264 kayıt türünde olsa olur mu ?

Kamera sisteminde en güncel kayıt teknolojisi h.265+ kayıt teknolojisidir. Kamera sisteminde DVR ya da NVR seçiminde mutlaka h.265+ dvr kayıt cihazı talep edilmelidir.

Kamera sistemi için seçtiğiniz kayıt cihazında öncelikle bağlanabilecek kamera sayısı, kayıt teknolojisi, kayıt çözünürlüğü, veri aktarım hızı, kaç hdd slotu olduğu, dijital analiz özellikleri fiyatta belirleyici noktalardandır.

Kamera sistemlerinde kullanılan aksesuarlar başta önemsiz görünsede kalitesiz aksesuarlarla kurulan kamera sistemi yaptığınız kamera sistemi yatırımından verim almanıza engel olacaktır.

Kamera sistemi kurulumu için en önemli kriter doğru firma ve doğru ürün seçimidir. Kamera sistemi satınalması nihai ürün satınalması gibi olmadığı için, hizmet satınalması da yaptığınızı unutmamalısınız. Kamera sistemi kurulumu yapan firmanın önceliğinin sizi referans müşteri durumunda tutabilecek hizmeti verebilmesidir.

Kamera sistemi kurulum süresi yapılacak kablolama hizmeti ile doğru orantılıdır. Seçtiğiniz ürünlerin kamera sistemi kurulumu yapılmadan önce test edilmesini isteyebilirsiniz. DVR kayıt cihazı HDD takılı ve ayarları yapılı halde, kameralar yaşlandırma testine tabi tutulup denendiği halde kurulum ortamına getirildiğinde cihaz kaynaklı gecikmeleri önlemiş olacaksınız.

Kamera sistemi kurulumu için yapılan dış ortam kablolamasında mutlaka kangal boru ve yeterli ATU kullanılmalıdır. Bu şekilde kablolamanın çevresel etkilerden korunmasını ve okstlenip kısa sürede devre dışı kalmasının engellenmesi sağlanabilir.

Kamera montajı mutlaka demir yüzeyden izole edilerek yapılmalı, bu şekilde kısa devre kaynaklı arıza ihtimali azaltılmalıdır. Bu konu ürününüzün garanti şartlarını koruması içinde önemlidir.

Kamera sistemi fiyatları genel olarak 3 farklı kategoridedir. Birinci kategori global marka dediğimiz Samsung Hanwha, Hikvision Pelco, Bosch, Dahua gibi dünya markalarının olduğu segmenttir. Ürünler fiyat olarak pahalı sayılabilecek segmentte olsa da özellikle kritik noktalarda çok keskin ve net görüntü alabilirsiniz. Kamera sistemi için ödediğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alıyor olacaksınız.

İkinci kategoride, bu tarz global markalara ürün üreten gerçekten ciddi kalite süreçleri takip eden üreticilerin ürünleri gelmektedir. En ucuz değillerdir, fiyat pozisyonu orta segmenttir, ancak hem global marka ürünlere göre daha ekonomik, hemde çok yakın kaliteli sonuç vermektedir. Eğer bütçe limitliyse kesinlikle tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

Üçüncü tip ürünler ise fiyatı minimize etmek için ciddi performans kaybı yaşanan ve en ucuz kamera sistemi grubudur. Eğer bu tarz bir kamera sistemi alacaksanız mutlaka güvenilir bir güvenlik firmasından danışmanlık almalısınız. Doğru yönlendirme ile bu segmentttede temel işi yapabilecek kamera sistemi oluşturmak mümkündür.

Kamera sistemlerinde kullanılacak kamera seçimi yapılırken aslında dome kamera ve bullet kameraların çok benzer olduğunu göreceksiniz. Kullanım yerine göre performans farklılığı gösterse de temelde çok benzer sonuçlar alınmaktadır.
Burda kamera sisteminin detayda nelere ihtiyaç duyduğu güvenlik sistemi tasarımında temeli oluşturucaktır.
 
İki tip kamerayı da sıkça görüyor olmalısınız. Bullet kameralar çok daha fazla göze çarparken, estetik olarak dome kamera sistemleri daha az fark edilir tasarıma sahiptir.
 
Aşağıda her iki kameranında kamera sistemi tasarımında artı ve eksilerini tartışıyor olacağız. Bu makaleyi kamera sistemi satınalma kararı verirken kullanabilirsiniz.
 
Aslında temelde çok yaygın bir düşünce vardır ve haksız da sayılmaz. İç ortam kamera sistemlerinde dome kameralar yaygın olarak kullanılır. Dış ortam kamera sistemi tasarlarken de hem caydırıcılığı arttırmak hemde zorlu hava koşullarına dayanıklılık noktasında bullet kamera sistemi tercih edilir.
 
 
 
Görüş mesafesi hangi kamera sisteminde daha iyidir?
 
 
Bullet kameralar geniş lens seçeneği sayesinde uzak mesafe kamera sistemi tasarımında daha faydalıdır. Dome kameralarda muhafaza lens mesafesini kısalttığı için genellikle yakın mesafelerde daha iyi sonuç verir.
Aslında temel kural, daha uzun lens daha uzun mesafe şeklinde işler. Tabi bu genelleme olarak doğrudur. Özel amaçlı bir çok dome kamera sistemi uzak mesafelerde dahi oldukça iyi sonuç vermektedir. (Varifokal dome kameralar)
 
 
 
İç ortam kamera sisteminde ne tercih etmeliyim ?
 
İç ortamda kullanılmak üzere kamera arayışındaysanız, dome kamera tipinde ürün seçmeniz uygun olacaktır. Bu  tercih aynı zamanda iç ortamda görüntü kirliliğinin önüne geçecektir.
 
Bullet kameralar sahip olduğu dayanıklı muhafaza sayesinde yağmur, kar, gibi zorlu koşullarda sağlıklı çalışmaktadır. Bu konuda kamera sisteminin hangi şartlara kadar dayanıklılık göstereceğini ip65, ip66, ip67 gibi standartlar belirlemektedir. ip standardı yükseldikçe zorlu koşullara kamera sisteminin dayanıklılığı artmaktadır. Yukarıdada bahsedildiği gibi çevre güvenlik sistemleri, otopark kamera sistemleri , fabrika kamera sistemi tasarımında gece görüşlü muhafazalı kameralar çok daha iyi sonuç verecektir.
 
 
 
Hangi kamera sistemi daha caydırıcıdır?
 
Net olarak söylenebilirki dış ortam muhafazalı gece görüşlü kameralar çok daha fazla caydırıcılığa sahiptir. Görünürlüğü çok daha fazla olan bu kameralar, caydırıcı kamera sistemleri konusunda tercih edilmelidir. Eğer mağaza güvenlik sistemleri, işyeri kamera sistemleri, ev , bebek , bakıcı kamera sistemleri konusunda bir tasarım yapıyorsanız görünrlüğü ve caydırıcılığı daha az , ve müşteriyi rahatsız etmeyen dome kamera sistemi tercih edebilirsiniz.
 
Dome kamera ve gece görüşlü dış ortam kameralarının maliyeti farklı mıdır?
 
Kamera sistemlerinde maliyet ürünün özelliklerine daha çok bağlıdır. Genellikle benzer fiyatlarda olmasına karşın muhafazalı ve gece görüşlü dış ortam kameraları bir miktar daha pahalıdır.
 
 
 
 Hangi tip kameranın kurulumu daha kolaydır?
 
Her iki tip kamera sistemindede kurulum temel gereksinimlere sahiptir. Doğru açıyla montaj, ışığın arkadan alınması, önünde önleyici cisim olmaması kamera sistemler için temel kriterdir.
 
 
 
Hangi kamera tipi daha dayanıklıdır? 
 
Dome kameralar tüm kameranın muhafaza altına alınması (vandal dome kamera sistemi) daha dayanıklıdır. Gece görüşlü kameralar ise dayanıklı muhafazalar kullanıldığında her türlü dış etkenden korunur. 
 
 
 
Aşağıda Trium Güvenlik Teknolojileri olarak kamera sistemleri montajında kullandığımız kamera tiplerini görebilirsiniz.
 
Dome Kamera – Gece görüşlü Dome kameralar
Dome Kamera – Darbeye dayanıklı muhafazada dome kameralar
Dome Kamera – Gece görüşlü IP tabanlı dome kameralar
Dome Kamera – Darbeye dayanıklı IP tabanlı dome kameralar
 
PTZ Kamera - Hem iç hem dış ortamda kullanılabilen uzaktan yönlendirilebilen kameralar
 
Küp Kamera - Kablosuz mikrofon ve hoparlörlü gece görüşlü iç ortam kameraları
 
Gece Görüşlü Bullet kamera – Genel kullanıma uygun ekonomik gece görüşlü kameralar
Gece görüşlü IP kameralar – IP tabanlı çalışan gece görüşlü kamera sistemleri
 
Termal Kamera - Ateş ölçen ve uyarı veren kameralar

Kamera sistemine ihtiyaç duyduğunuzda bütçeniz kısıtlı olabilir. Ucuz kamera sistemleri almak isterken hiç çalışmayacak ya da verimli olmayacak bir sistem almış olabilirsiniz. Bu nedenle çalıştığınız firmayı doğru seçmelisiniz.

Kamera sistemi konusunda onlarca firma ve her firmada onlarca ürün vardır. Bu nedenle kamera sistemi kurulacak noktada ihtiyaçların doğru belirlenmesi gerekir. Gece görüşlü kamera gereken noktada; gece görüş mesafesi, nasıl bir aydınlatma sistemi kullanıldığı, gece ve gündüz görüntü performansı tarafınızdan test edilmelidir. Aynı şekilde iç ortamda sürekli ışık olan bir ortamda gece görüş özelliği gerekli değilse gece görüşlü olmayan ama daha yüksek çözünürlüklü bir kamera kullanılabilir.

Tüm kamera sisteminde ayın ürünü kullanıp geçmek bayiler için kolay bir çözüm olsa da önemli olan kamera sistemi kurulumda mağaza kamera sistemi, site kamera sistemi, işyeri kamera sistemi ihtiyaçlarına özel ürünlerden ideal bir kamera sistemi tasarımı yapılabilmektir. Şunu unutmamak lazım ucuz kamera sistemleri almanız , kötü kamera kamera sistemleri almanızı gerektirmez, paranızın karşılığı bir sistemi alıyor olmalısınız.

Kamera sistemleri, evlerde özellikle bakıcı ve bebek takibi için, işyerleri, apartman ve kobilerde güvenlik ve personel denetimi için kullanılmaktadır. Olası hırsızlık, şiddet ve kötüye kullanma durumlarında iyi seçilmiş ürünlerle alınan net kamera sistemi görüntüleri delil niteliği taşımaktadır. Güvenlik kamera sistemleri ile internet üzerinden cep telefonunuz, iPad, iPone gibi akıllı telefonlar, android işletim sistemli cep telefonları ve tabletler sayesinde dünyanın her yerinden online olarak kesintisiz izleyebilirsiniz.

Kamera sistemleri ile kontrol altında tutmak istediğiniz tüm bölgeleri tek ekranda bölümlere ayrılı olarak izleyebilirsiniz. Gece görüşlü HD kameralar ile kayıt tutulan harddisk boyutuna bağlı olarak 180 güne kadar kayıt yapabilirsiniz, Samsung Hanwha, Hikvision IP kameralar ile daha esnek ve yüksek kaliteli çözümler elde edebilir, Samsung Hanwha, Hikvision zoom kameralar ile cep telefonunuzla bile görüntülere yakınlaşıp detay görebilirsiniz. Halk arasında Mobese kamera olarak da adlandırılan speed dome kameralar, harekeli zoom özellikleri ile açık alanın fazlaca ve mesafeli olduğu lokasyonlarda size otomatik turlama ve yakınlaştırma özelliği sağlayacaktır.

Kamera sisteminin kablolaması konusunda işyeri ve fabrikalarda minumum görüntü kirliliği yaratacak olasılıklar hesaplanıp ona göre çözüm üretilir.

Ev kamera sistemlerinde ise kablolama minimum olması için tüm ihtimaller düşünülüp ev kamera sistemi kurulumu yapılmaktadır. Bu noktada ev kamera sistemi taşıdığı önem ve amaç düşünüldüğünde bakıcı ve bebek güvenliği sağlaması açısından kablolama konusu gözardı edilebilir. Bakıcı bebek kamera sistemlerinde en önemli nokta ev sistemine özel kamera ve dvr kayıt cihazının seçilmesidir. Doğru seçilmeyen güvenlik sistemi ekipmanları sonrasında sistemi kullanmanızı imkansız kıldığı gibi çok yavaş internet aktarımı, sık sık bağlantı kesilmesi gibi sorunlarla karşılaşmanıza sebep olacaktır.

Tüm güvenlik kamera sistemleri sahip olduğunuz bütçeye göre en yüksek perofrmansı elde edebileceğiniz şekilde tekliflendirilip size sunulacaktır. 

 

 

Birçok insan kamera sistemi neden gereklidir diye düşündüğünde sadece suç görüntülerini gözönünde bulundurur. Bu tabiki de kamera sistemlerinin mağaza için çok önemli bir faydasıdır ancak fayda sadece bununla sınırlı değildir.

Araştırmalar şirket içi zaman kayıplarının , soygunlardan çok daha fazla maddi zarar yarattığını ortaya koymaktadır. Maddi duran varlık çalınması burda sözkonusu olan konulardan çok azını oluşturmaktadır. Dikkatisizlik, müşterilere ilgisizlik, zamanında giriş çıkış yapmama konuları çok daha fazla maddi kayıp oluşturabilmektedir.

Kaptan köşkünden mağazanızı izleyin!

Bir yönetici ve işyeri sahibi olarak eğitim ve yönetim becerisinin çok önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz. Ancak mağaza dışında bulunduğunuz zamanlarda bu kontrol olduka zor hale gelebilir.  Siz sürekli mağazanızda olamazsınız ancak kamera sistemleri 24 saat kayıt alabilir. Kayıtlarda istediğiniz saat dilimine dönerek kamera sistemi aracılığı ile mağazanızda olan biteni izleyebilirsiniz.

CCTV mağaza kamera sistemi sayesinde müşterilere nasıl davranıldığı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Mikrofonla beraber kullanılan kamera sistemi sayesinde çalışanlarınıza müşterilere nasıl hizmet verilmesi konusunda saptamalar yapıp yönlendirebilirsiniz.

Çalışan Yönetimi

Mağaza ve müşteriler için en önemli konulardan biride müşteri memnuniyetini sağlamaktır.  Mağaza kamera sistemi sayesinde kaba davranışlarda bulunan personelinizi tespit edip, müşteri ilişkileri konusunda uyarılarda bulunabilirsiniz.  Bazen bu tarz durumlara maruz kalmış müşteri yöneticiye veya satış personeline tepki göstermese bile tekrar gelmeyerek tepki ortaya koyabilmektedir.  Kamera sistemi kayıtları sayesinde bu durumu müşteri bildirmese bile farkedebilir ve önlem alabilirsiniz. Böylece yanlış bildirim, yalan sözkonusu olmadan sabit kamera sistem kayıtları üzerinden durumu inceleyebilirsiniz.  Kamera sisteminin en büyük etkisi performans artışı konusunda olacaktır. Bu sayede cirolarınızdaki artışı ve müşteri memnuniyetini gözönüne aldığında yaptığınız yatırımın çok hızlı geri döndüğünü göreceksiniz. 

Personel Zaman yönetimi

Kamera sistemi sayesinde personelin işe giriş çıkış saatlerini , dinlendiği periyodu ve aktif çalışma zamanındaki verimini ölçebilirsiniz. Bazı durumlardada işyerinde oluşan bir sıkıntı (tartışma, ürün eksilmesi vb.) konularında kanıta ihtiyacınız olacaktır. Bunu sözlü bilgilerle araştırdığınızda muhtemelen herkes bir sonrakini işaret edecektir. Ancak kamera sistemi kurulu olan sistemlerde sadece kayıtlar konuşur.

Sigorta ücretlerinden tasarruf

Sigorta poliçenizi yaptırırken, kamera sistemi kurulu işletmelere özel bir indirim alabilirsiniz. Birçok hırsızlık, yaralanma gibi durumlarda gerçekdışı beyanların önüne geçtiği için poliçenizde indirim talep edebilirsiniz.

Çok fazla yatırım maliyeti

Kamera sistemi fiyatlarının çok yüksek bir maliyet olduğunu düşünebilirsiniz. Yanlış düşünüyor da değilsiniz, ancak unutulmamalı ki bu bir yatırımdır, yukarıda sayılan kamera sisteminin faydaları gözönüne alındığında amacına uygun kullanılan kamera sistemleri çok kısa sürede maliyetini size geri ödeyecektir.

İşyerleri için kamera sistemleri hırsızlara karşı güvenliğinizi sağlayacağı gibi, aynı zamanda çalışanlarınızın performansını değerlendirebilmeniz için de önem taşır. Kamera sistemi sayesinde gerçekten verimli çalışanlarla, verimsiz çalışanları ayırt edebilirsiniz.

Kamera sistemi kurulu olmayan işletmelerde verimlilik çalışanların raporlarına bağlı olarak ilerler. Birçok müşterimizde edindiğimiz tecrübeye göre kamera sistemi kurulumu sonrası iş yerlerinde ciddi performans artışı olmaktadır. Kamera sisteminin sağladığı bu avantaj sizin başlangıçta yaptığınız maliyeti fazlasıyla çıkarıyor olacaktır.

Evler için; evlerde bakıcı denetimi, sitelerde çevre güvenliği gibi konularda da kamera sistemlerinin oldukça faydası olmaktadır.

İşyeri ve evlerinizde kamera sistemi kurdururken sadece maliyet ekseninde düşünmek birçok yanlışı beraberinde getirir. En ucuz kamera sistemi en iyi satınalma biçimi değildir. Unutulmamalıdır ki kamera sistemi satınalması aynı zamanda beraberinde hizmet satınalmasını da içerir.

İşyeri Kamera Sistemleri

Kamera sistemleri, işletmeler için en gerekli ve önemli kontrol ve güvenlik sistemi aracıdır. Çok şubeli hizmet noktaları da dahil, bireysel firmalar da bu sistemleri kullanarak kamera sistemlerinin avantajlarından yararlanabilir.

Kamera sistemi plaza ve iş merkezleri  için önemli bir unsurdur. Kamera güvenlik sistemleri ileriye dönük kamera kayıt cihazı seçimi yapılarak kademeli olarakta yapılabilir.

Güvenlik kamerası kuyumcu ve döviz bürolarında doğru ürün seçimiyle kullanılmadır. Yüksek ışık ve parlama altında kamera sisteminin net görüntü verebilmesi için lens seçimi ve kamera seçimi samsung hanwha techwin, hikvision ve benzeri kalitede ürünlerden seçilmelidir. Olası hırsızlık ve güveni kötüye kullanımı durumunda kamera sistemi maliyeti önemsenmeyecek düzeydedir.

Yeni 8.0MP ürünler özellikle ayrıntılı inceleme gerektiren durumlarda ön plana çıkmaktadır.

Güvenlik Sisteminin en yaygın kullanılan yerlerinden biri de hastane ve maden ocaklarıdır. Liman işletmeleri ve antrepolar bu konuda uzun kayıt gerektiren çözmlerle ön plana çıkmaktadır. Güvenlik kameraları işletmenin aktif olarak faaliyette olduğu yerlerde iş planını aksatmadan kurulmalıdır. Haikon Hikvision 8.0 megapiksel ip kamera sistemleri ile hem canlı kayıtta hemde kayıtlı görüntülerde tüm detayları yakalayabilirsiniz

Güvenlik ve kamera sistemleri otel ve konaklama tesisleri için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Çok fazla personel ve müşteri hareketinin olduğu bu noktalarda kamera güvenlik sistemleri en önemli kontrol ve güvenlik çözümüdür. Kullanılan kamera sistemi ve güvenlik sistemi ekipmanı sorun çözücü olabildiği gibi, boşuna yatırım yapılmış kullanılamayan kamera sistemi ekipmanları halinede gelebilir. Burada satınalma ve kurulum hizmeti alımı noktasında Hikvision Haikon gibi doğru bir marka seçimi önem taşımaktadır.

İş yeri güvenlik kameraları internetten izlenerek işyerinde verim artışı sağlanabilir. Güvenlik kameraları sadece denetim amaçlı olarak kullanılabildiği gibi kamera sistemleri hırsızlık ve benzeri durumlar içinde nitelikli kayıt imkanı sağlar.

Hikvision Haikon marka ürünler güvenlik kameraları ile entegre sistemler kullanabilme olanağı sunmaktadır.

Kamera sistemleri, farklı görüntüleme yetkileriyle size farklı seviyelerdeki kullanıcıların yetki alanındaki kamera görüntülerine ulaşmasını sağlar. Kamera sistemi maliyet kalemi olarak düşünülmemelidir, işletmenizin verimini arttıracak güvenlik sistemi olarak düşünülmelidir.

Kamera sistemleri, box kamera tabir edilen lensi ayrıca takılan kameralar, geniş alanlar ve uzak mesafeler için speed dome kameralar, iç mekanda kullanılan dome kamera tipleri, genellikle muhafaza içinde kullanılan dış ortam gece görüşlü kameralar, yüksek ip koruma seviyesine sahip gece görüşlü kamera tipleri, megapiksel çözünürlüklü ip kamera ve güvenlik sistemleri, zoom olanağı sağlayan yakınlaştırma özellikli kameralar olarak çeşitlenmektedir. Bütçeden bağımsız olarak doğru kamera ve yer seçimi kamera güvenlik sisteminin performansını belirleyici unsur olacaktır. Kamera kurulum aşamalarında ekipman ve ekip tecrübesi güvenlik sistemini amacına uygun kullanmanız için önemlidir. Kamera güvenlik sisteminde edindiğimiz tecrübe ile  sistemi çok daha verimli bir şekilde devreye alıp kurulum hizmeti vermekteyiz. Türkiye genelinde yaygın bayi ağımız sayesinde çok şubeli sistemleriniz için en uygun kamera güvenlik sistemini seçmenizi ve kurulum hizmeti almanızı sağlıyoruz.

Güvenlik kamerası fiyatları için en ucuz fiyatla kaliteli kamera ve güvenlik sistemi temini yapmanızı sağlıyoruz. Kablosuz Hikvision Kamera Sistemleri,Hikvision gece görüşlü kamera, Hikvision DVR, Hikvision megapiksel ip kameralar, Samsung Hanwha Techwin ve Hikvision NVR kayıt cihazları konusunda en iyi fiyatı ve kurulum sonrası servisi vermeyi amaçlıyoruz. Kamera sistemi fiyatları , Hikvision, Haikon ve Samsung kamera fiyat, dvr fiyat güvenlik sistemi fiyatları, güvenlik kameraları fiyatları ve ip kamera fiyat konusunda size en uygun çözümleri üretiyor, kamera,alarm ve güvenlik sistemleri konusunda iddalı bir firma olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

 

Firmamızın büyük ölçekli kurumsal projelerdeki uzmanlığının yanı sıra konsept uygulamasından bahsetmek isteriz. Eğer aradığınız işyeriniz, fabrikanız için kurumsal projelendirme ve kurulum ise lütfen anasayfadan detaylı bilgilere ulaşınız. 

Ev ve İş Yerleri için size özel hazır paket sistemleriyle güvenliğinizi sağlayabilir, firmamızdan 2 yıl yerinde servis güvencesiyle ürün ve sistem kurulum talep edebilirsiniz. 1400 'den fazla ev /işyeri referansımızla  her gün büyüyoruz. Farklı taleplere göre hazırlanmış  sistem paketleri için www.bebekizle.com  sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Firmamız 2 yıl süreyle elektronik arızalara karşı yerinde  ücretsiz servis garantisi veren tek firmadır. Sistem fiyatlarını alternatif firmalarla kıyaslarken 2 yıl boyunca ödeyebileceğiniz servis giderini veya firmaya ulaşamadığınız durumda oluşabilecek mağduriyetinizi değerlendirmenizi öneriririz.

Sitemizde listelenen tüm kamera paketleri ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmiştir. Ancak kamera sistemi almadan önce sıkça düşülen bazı yanılgılara dikkat çekmek isteriz.

1- Doğru teklifi aldım mı?

Güvenlik kamerası iş alanında kaliteli üretim yapan birkaç büyük oyuncu var. Tercihinizi yaparken mutlaka bunlardan birini tercih etmenizi öneriririz. Hikvision, Samsung (Hanwha), Dahua gibi global sıralamada ilk 10da olan firmaların ürünleri tercih ediyor olmak kalite olarak belirli bir standardı sağlayacaktır. Sadece tek bir websitesinde karşılaşabileceğiniz uydurulmuş markalardan ve sizi bu yönde yanıltan firmalardan uzak durmalısınız.

2- Demo sisteminizi izlemeli miyim?

Mutlaka evinize işyerinize kurduracağınız sistemin uzaktan bağlanarak demo görüntü ve performansını test etmelisiniz. Böylece aklınızdaki ürünle , satın aldığınız ürünün aynı olduğuna emin olabilirsiniz.

3- 2 yıl yerinde ücretsiz servis önemli midir?

Evet oldukça önemlidir ve mutlaka talep etmelisiniz. Kamera sistemi çok aşina olmadığınız bir konu olduğu için mutlaka destek ve servis almanızı gerektirir. Her destek talebinde ücret ödemeniz başlangıç fiyatı ucuz olan sistemlerde size umulmadık ekstra masraflar getirecektir.

4- Mobil izleme olmasa da olur mu?

4.5 ve 5G Teknolojisi ile veri aktarım hızları yükselen mobil cihazlar ile uzaktan izleme desteği olmayan bir kamera sistemi düşünülemez. Mutlaka aldığınız sisteme mobil cihazınızdan bağlanmayı deneyin. (iPhone, iPad, Android telefonlar ve tabletler)

5-Kablosuz sistem yok mu?
Her ne kadar kablolu sistemlerin stabilitesini birebir karşılamasa da kablosuz aktarım kapasitelerinin artması, ağ genişletici ve MESH çözümleriyle son derece başarılı kablosuz kamera sistemleri kurmak mümkün. Eğer k
ablosuz network altyapınıza güveniyorsanız,kamera olacak her noktada başarılı bir kablosuz erişim mümkün ise kablosuz sistemler sizi kablo görüntüsünden kurtaracaktır.

6- Gizli Kamera olsun, haber vermeden kayıt yapsam daha iyi değil mi ?

Gizli kamera ile yaptığınız kayıt hem oluşacak sıkıntılı durumun önüne geçmeyecek, olay olduktan sonra sadece izleyeceğiniz bir veri olacak hem de hukuki açıdan problemli sonuçlar doğurabilecektir.

Bu şekilde alınan kayıtlar özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği için haklı iken haksız duruma düşüyor olacaksınız. Bu nedenle hem etik hemde hukuki olarak en sağlıklısı bilgilendirme yaparak kamera kaydı alınmasıdır.

Tüm bu sorulara en iyi cevabı arayıp beraber çözüm üretebilmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.