Elbette. Ev hırsızlıklarının büyük bölümü ev sahipleri evde yokken gerçekleşse de, ev sahipleri evdeyken gerçekleşen hırsızlık durumlarına karşı alam sistemlerinde Stay (İçeride) modu mevcuttur. Bu şekilde kurulum yaparak kapı ve pencerelerdeki sensörler aktif olacak ve herhangi bir izinsiz girişte alarm devreye girecektir. Eviçindeki PIR dedektörler aktif olmayacağı için ev sahibi ev içinde hareket edebiliyor olacak.

Stay Modu:Önceden belirtilmiş tüm çevre bölgelerinin kurulmasını, ancak içerideki bölgelerin (stay/away tanımlanmış bölgelerin) kurulmamasını sağlar. İçeride kişiler varken içeri giriş alanlarının korunması durumundaki kurma tipidir.

Siren Kablosu Kesilirse Sesli Uyarı Devam Eder Mi?

Siren'in içinde de bir akü vardır ve sirene giden enerji kablosu kesilse bile sesli uyarı vermeye devam eder. Alarm sisteminiz, alarm izleme merkezine bağlıysa izleme merkezine de sabotaj bilgisi gider ve bilgilendirilirsiniz.

Elektrik kesilirse panel içersindeki 7A kuru akü devreye girer. Panele bağlı PIR,MC vs. sayısına bağlı olarak sistem, minimum 8 saat kesintisiz çalışır. Bu durumda, sistem devrede olacaktır.

Alarm Sistemimi İzleme Merkezine Bağlamam Gerekir Mi?

Eviniz ya da işyeriniz için alarm merkezine bağlı olmayan alarm sistemi sahibi olmak gerekli, önemli ama yetersiz olabilir; sizi birçok açıdan savunmasız durumda bırakabilir.

Alarm İzleme Merkezi, gelen acil durum sinyallerini, saniyeler içerisinde değerlendirerek durum teyidi almak için aboneye ulaşır. Acil durumun teyit edilmesinin hemen ardından, Emniyet güçleri, İtfaiye veya Sağlık birimleri ile anında temasa geçerek derhal yönlendirme yapılır.

Alarm İzleme Merkezi; hırsızlık, acil sağlı ve dedektörü varsa gaz kaçağı, duman veya su baskın alarmı dışında da alarm sinyallerini izlemektedir. Özellikle Panik, Tehdit, Gasp veya Sabotaj sinyallerinin takip edilmesi, alarm sistemi sahipleri açısından hayati öneme sahip olabilir. Bu tür acil durum sinyalleri geldiğinde, abonenin zor durumda olduğu düşünülerek, herhangi bir teyit alınmaksızın, derhal emniyet güçleri yönlendirilmesi yapılır.

Bütün bu durumların dışında, Alarm İzleme Merkezi, merkeze bağlı bulunan alarm sistemlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını da sürekli denetler. Alarm sistemlerinden gelen arıza, akü zayıf veya batarya zayıf sinyalleri sürekli izleme altında tutulur ve sistem durumu raporlanır. Böylece, alarm sisteminizin, ihtiyaç duyduğunuz anda çalışıyor olduğundan her zaman emin olursunuz.

Kablosuz Alarm Sistemimi Hangi Marka Almalıyım?

Trium Güvenlik Teknolojileri olarak Ajax Kablosuz Alarm sistemlerinin satışı ve montajını yapıyoruz. Ajax alarm sistemi tamamen kablosuz çalışma özelliğine sahip profesyonel ev ve iş yeri alarm sistemleridir. Cep telefonu ile tam kontrol sağlanabilen ajax alarm sistemi İnternet ve GSM Sim kart ile çalışabilmektedir.


Komple Çözüm

Ajax Starter Kit, tesisinizi korumak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Hassas dedektörler içerideki hareketi izlerken, güçlü bir alarm paneli ise onları dış dünyaya bağlar.

Kolay Kullanım

Cep telefonunuza yüklene ajax alarm uygulaması ile birkaç tıklamayla Ajax alarm sistemi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, yeni bir dedektör ekleyebilir, ve sistemin ayarlarını yapabilirsiniz.

Güçlü performans

Alarm paneli çalışma mesafesini açık alanda yaklaşık 2.000 metre, kapalı alanlarda yüksek çekim mesafe gücüne sahiptir.

Şık Tasarım

Ultra ince alarm paneli tasarımına sahip ajax alarm sistemi alarm paneli 4 cm’den kalın olmayan zarif bir tasarıma sahiptir.

Alarm paneli üzerinde kablolu ethernet girişi, kablosuz özelliği ve GSM modülü tümleşik yapıda olup tam koruma sağlar.

7 yıla kadar pil ömrü

Ajax alarm sistemi dedektörleri , enerji verimliliğini göz önünde bulundurarak geliştirilmiştir.

Hızlı Kurulum

Birkaç saat içinde profesyonel seviyede kurulum
Ajax dedektörleri kutudan çıktıklarında kuruluma hazırdır.
Adım adım etkileşimli öğreticiler, kurulum ve özelleştirmeyi olabildiğince kolay hale getirir.

Akıllı Yerleştirme

SmartPlacement teknolojisi, dedektörleri yerleştirmek için mükemmel yeri seçer ve SmartBracket montajları dakikalar içinde profesyonel kalitede bir kurulum sağlar.